25 Mayıs 2012 Cuma

Ben yoğum...

Ben her yerdeyim. Her yerde önünüze çıkarım.

Kural mural tanımam. Her durumda kendi çıkarlarımı öncelikli tutarım. Çıkarım için yapmayacağım yoktur. Ne kendime saygım vardır, ne de başkalarına. Öylesine yaşarım.

Ben kocayım; karım benim için benim ihtiyaçlarımı karşılayan biridir. Onun ne ihtiyaçlarının olduğunun benim için önemi yoktur. İstediğim olmazsa, kendi bilir, gerekirse onu döverim. Ne de olsa dayak cennetten çıkmadır.

Ben babayım; çocuklar rızkıyla gelir, diye düşünürüm. Hatta düşünmem. Onlar bir şekilde gelmişlerdir. Her şey olacağına varır. Okurlarla okurlar, okumazlarsa çalışırlar. Kız çocuklarımı okutursam, başıma bela olabilirler; okumuş kızdan hayır gelmez, onları bir an önce evlendirmek en iyisidir.

Ben de bu ülkede yaşayan bir vatandaşım. Ama bana düşen bir sorumluluk yoktur bence. Var olan hiçbir sorundan ben sorumlu değilim, dolayısıyla çözümü de benim elimde değil. Sorun varsa, büyüklerimiz çözer. Ben kendi yolumu bulmaya bakarım.

Yasalara saygılıyım. Ama açıklarını bulursam, hiç kaçırmam. Yararıma olan her şeyi yaparım. Vergi kaçırırım; önce başkaları vergisini tam versin, diye düşünürüm. İşimi yaptırmak için gerekirse rüşvet de veririm. Konumum uygunsa, rüşvet de alırım.
2 yorum:

Uğur Altunay dedi ki...

Bu yazı eski. Ama Blogger nedense yeniden yayımlayınca 25 Mayıs 2912'yi uygun buldu.

Uğur Altunay dedi ki...

2012 diyecektim...